Hogyan utazzunk krónikus betegséggel?
- utasbiztosítás
- krónikus betegség
- nyaralás
Az utazás megtervezése mindig izgalmas, ám azok számára, akik krónikus betegséggel élnek, nem árt az extra felkészülés mind a célország sajátosságaival, mind pedig a lehetséges egészségügyi problémákkal kapcsolatban.
Utasbiztosítás tekintetében a biztosítók többsége nem definiálja a krónikus betegségeket, de általánosságban ide tartozik a cukorbetegség, a magas vérnyomás, bizonyos endokrin betegségek, epilepszia, de a krónikus szívbetegség is (szívelégtelenség nélkül).
Fedezi az utasbiztosítás a krónikus betegséggel kapcsolatos kezelést?
Nem minden biztosító kínál azonos feltételeket a krónikus betegséggel kapcsolatos ellátásra vagy az emiatt történt útlemondásra, ezért érdemes alaposan átolvasni a biztosítási feltételekben az ezzel kapcsolatos fedezeteket és korlátozásokat. A krónikus betegség akuttá válása esetén felmerült költségek térítési limitjei például alacsonyabbak lehetnek, mint a sürgősségi betegségi ellátás biztosítási összege.
A kártérítéshez a legtöbb biztosító megszabja, hogy a biztosítási szerződés megkötését megelőző 12 hónapban a betegség nem igényelt kórházi, ambuláns kezelést, valamint a biztosított kezelőorvosa nem tiltotta meg az utazást.
Az utazás előtt mindenképpen érdemes konzultálni a kezelőorvossal, már csak azért is, mert kártérítés esetén a biztosító kérheti a szakorvos írásos hozzájárulását az utazáshoz. Ez az igazolás általában nem lehet régebbi, mint az utazás kezdete előtti egy hét.
Emellett lehetnek olyan eszközök, például inzulin vagy injekciós tű, amit orvosi igazolás nélkül nem engednek fel a repülőgépre.
A megfelelő felkészültség nagyban hozzájárulhat a nyaralás alatti gondtalan időtöltéshez. Utasbiztosítás kalkulátorunkban pár kattintással megnézheti az egyes biztosítók ajánlatait, illetve tájékozódhat a biztosítási feltételekről:
Legfrissebbek
Novemberben minden évben felmerül a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) kérdése, amikor az autósoknak lehetőségük van megvizsgálni a biztosítási díjaikat és szükség esetén váltani egy kedvezőbb ajánlatra. A 2010-es szabályváltozások óta a kampány már nem minden autóst érint, de a biztosítási díjak átgondolása továbbra is ajánlott, hiszen a piac folyamatosan változik.
Az autó átírása kiskorú nevére speciális esetekben, például jogosítvány megszerzése vagy öröklés során lehetséges, de szigorú szabályokhoz kötött, és a törvényes képviselő, illetve a gyámhatóság bevonása is szükséges lehet.
Ahogy az árvízi hullám lassan visszahúzódik, a megkönnyebbülés mellett az érintettek szembesülnek az előttük álló kihívásokkal. Az árvízkárok helyreállítása és a kártérítési folyamat gyakran bonyolult és időigényes feladat, ami sok kérdést vet fel a biztosítással és a kárrendezéssel kapcsolatban.